Roháče

Roháče sú najvyhľadávanejšou časťou Západných Tatier. Názov Roháče pochádza z charakteristického tvaru dominantných vrcholov Ostrého Roháča (2087 m) a Plačlivého (2125 m). Najvyšší vrchol Roháčov je Baníkov (2184 m) v hlavnom horskom hrebeni.

Celý hrebeň Roháčov je počas letnej sezóny prístupný vysokohorským turistom po značkovaných chodníkoch.

Oravice

Vyhľadávaná turistická oblasť s termálnymi bazénmi a bohatými možnosťami na oddych a rekreáciu. Vhodné prírodné podmienky, čisté ovzdušie vytvárajú z Oravíc vyhľadávané klimatické a termálne kúpele. Možnosť ubytovania a stravovania počas celého roka priťahuje domácich aj zahraničných turistov.

Oravská priehrada

Je významným strediskom cestovného ruchu. Počas letných mesiacov poskytuje vodná hladina vhodné podmienky pre vodné športy, rybolov a rekreáciu.

Vyhľadávanou turistickou atrakciou sú plavby výletnou loďou. Záujem návštevníkov priťahuje Slanický ostrov s galériou kamenných a drevených plastík od dávnych oravských majstrov.

Skorušinské vrchy

Skorušinské vrchy sa nachádzajú severne od pohoria Západných Tatier. Od Roháčov ich oddeľuje tzv. Podtatranská brázda, ktorú tvoria Blatná dolina a Tichá dolina.

Hlavný hrebeň Skorušinského pohoria je rozčlenený hlbokými korytovými dolinami riečky Oravice a Studeného potoka.